Aktualności

Najnowsze informacje MKP

1- data 2021-12-02 11:44:52; | autor:(mpk)

Powrót do standardowego kursowania

Pragniemy poinformować wszystkich pasażerów, że od jutra, tj. 3 grudnia wszystkie autobusy korzystające dotychczas z objazdu podczas remontu ul. Perzyńskiego wracają na swoje dotychczasowe, stałe trasy.

2- data 2021-11-12 12:32:38; | autor:(mpk)

Uwaga pasażerowie

W związku z remontem ul. Perzyńskiego (pomiędzy rondem im. Żołnierzy Wyklętych, a rondem im. Ks. Jana Wojtana), od dnia 15 listopada do odwołania, ulegną zmianie trasy wszystkich linii autobusowych:

Linia 1:
- z pętli Przemysłowa dojeżdża do przystanku Biernackiego/Pływalnia bez zmian, następnie UL. BIERNACKIEGO (zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych) – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/MDK) – SŁOWACKIEGO – PIOTRKOWSKĄ i dalej na swoją trasę.
- z pętli Mroczków Gościnny i Wólka Karwica dojeżdża do przystanku Gen. Bończy/Błonie bez zmian, następnie UL. PIOTRKOWSKĄ – SŁOWACKIEGO – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/Pływalnia) – zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych, zatrzymuje się na przystanku Biernackiego/MDK i dalej na swoją trasę.

Linia 2:
- z pętli Kliny /Świerczyna/ dojeżdża do przystanku Biernackiego/Pływalnia bez zmian, następnie UL. BIERNACKIEGO (zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych) – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/MDK) – SŁOWACKIEGO – PIOTRKOWSKĄ i dalej na swoją trasę.
- z pętli Międzybórz i Wola Załężna dojeżdża do przystanku pl. Kościuszki bez zmian, następnie UL. PIOTRKOWSKĄ – SŁOWACKIEGO – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/Pływalnia) – zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych, zatrzymuje się na przystanku Biernackiego/MDK i dalej na swoją trasę.

Linia 3:
- z pętli Januszewice dojeżdża do przystanku Biernackiego/Pływalnia bez zmian, następnie UL. BIERNACKIEGO (zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych) – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/MDK) – SŁOWACKIEGO – PIOTRKOWSKĄ i dalej na swoją trasę.
- z pętli Sitowa dojeżdża do przystanku Gen. Bończy/Błonie bez zmian, następnie UL. PIOTRKOWSKĄ – SŁOWACKIEGO – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/Pływalnia) – zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych, zatrzymuje się na przystanku Biernackiego/MDK i dalej na swoją trasę.

Linia 4:
- z pętli PKP Opoczno Południe dojeżdża do przystanku Biernackiego/Pływalnia bez zmian, następnie UL. BIERNACKIEGO (zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych) – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/MDK) – SŁOWACKIEGO i dalej na swoja trasę.
- z pętli pl. Kościuszki ulicami: PIOTRKOWSKĄ – SŁOWACKIEGO – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/Pływalnia) – zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych, zatrzymuje się na przystanku Biernackiego/MDK i dalej na swoją trasę.
- z pętli pl. Kościuszki W KIERUNKU UL. INOWŁODZKIEJ ulicami: PIOTRKOWSKĄ – SŁOWACKIEGO – BIERNACKIEGO (zatrzymuje się na przystanku Biernackiego/Pływalnia) – i dalej na swoją trasę.

Linia 5:
- z pętli Antoniów dojeżdża do przystanku Biernackiego/Pływalnia bez zmian, następnie UL. BIERNACKIEGO (zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych) – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/MDK) – SŁOWACKIEGO – PIOTRKOWSKĄ i dalej na swoją trasę.
- z pętli Kolberga /OPTEX/ dojeżdża do przystanku Gen. Bończy/Błonie bez zmian, następnie UL. PIOTRKOWSKĄ – SŁOWACKIEGO – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/Pływalnia) – zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych, zatrzymuje się na przystanku Biernackiego/MDK i dalej na swoją trasę.

Linia 6:
- z pętli PKP Opoczno Południe dojeżdża do przystanku Biernackiego/Pływalnia bez zmian, następnie UL. BIERNACKIEGO (zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych) – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/MDK) – SŁOWACKIEGO – PIOTRKOWSKĄ i dalej na swoją trasę.
- z pętli Kraszków dojeżdża do przystanku Gen. Bończy/Błonie bez zmian, następnie UL. PIOTRKOWSKĄ – SŁOWACKIEGO – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/Pływalnia) – zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych, zatrzymuje się na przystanku Biernackiego/MDK i dalej na swoją trasę.

Linia 7:
- z pętli Januszewice dojeżdża do przystanku Biernackiego/Pływalnia bez zmian, następnie UL. BIERNACKIEGO (zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych) – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/MDK) – SŁOWACKIEGO – PIOTRKOWSKĄ i dalej na swoją trasę.
- z pętli Stużno dojeżdża do przystanku Gen. Bończy/Błonie bez zmian, następnie UL. PIOTRKOWSKĄ – SŁOWACKIEGO – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/Pływalnia) – zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych, zatrzymuje się na przystanku Biernackiego/MDK i dalej na swoją trasę.

Linia 8:
- z pętli Antoniów i Kraśnica dojeżdża do przystanku Biernackiego/Pływalnia bez zmian, następnie UL. BIERNACKIEGO (zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych) – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/MDK) – SŁOWACKIEGO – PIOTRKOWSKĄ i dalej na swoją trasę.
- z pętli Kolberga /OPTEX/ dojeżdża do przystanku Gen. Bończy/Błonie bez zmian, następnie UL. PIOTRKOWSKĄ – SŁOWACKIEGO – BIERNACKIEGO (z pominięciem przystanku Biernackiego/Pływalnia) – zawraca na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych, zatrzymuje się na przystanku Biernackiego/MDK i dalej na swoją trasę.


Ruch pasażerski z ul. Perzyńskiego zostaje odpowiednio przeniesiony na przystanki:
- Biernackiego/Pływalnia (kierunek Radom, Żarnów)
- Biernackiego/MDK (kierunek Centrum, Tomaszów Maz.)

W związku z remontem drogi, mogą wystąpić nieznaczne odchylenia w kursowaniu autobusów. Przepraszamy za utrudnienia.

3- data 2021-11-10 10:41:23; | autor:(mpk)

Kursy 11 i 12 listopada

Uprzejmie informujemy, że w dniu jutrzejszym, tj. 11 listopada (czwartek), kursy prowadzone przez MPK Opoczno nie będą realizowane. W piątek, 12 listopada obowiązywać będzie rozkład jazdy z dni powszednich szkolnych.

4- data 2021-11-10 08:25:00; | autor:(mpk)

Kursy 11 listopada

Uprzejmie informujemy, że w dniu jutrzejszym, tj. 11 listopada (czwartek), wszystkie kursy prowadzone przez MPK Opoczno nie będą realizowane.

5- data 2021-10-28 07:39:24; | autor:(mpk)

GODZINY OTWARCIA KASY

KASA CZYNNA
w godzinach:

OSTATNIE 2 DNI ROBOCZE KAŻDEGO MIESIĄCA:
9:00 – 16:30

PIERWSZE 3 DNI ROBOCZE KAŻDEGO MIESIĄCA
9:00 – 16:30

POZOSTAŁE DNI ROBOCZE:
7:00 – 14:00

SPRZEDAŻ BILETÓW MIESIĘCZNYCH ODBYWA
SIĘ W KASIE PRZEDSIĘBIORSTWA
W SIEDZIBIE SPÓŁKI
PRZY UL. PRZEMYSŁOWEJ 2

6- data 2021-10-25 09:18:21; | autor:(mpk)

ANKIETA

Szanowni Mieszkańcy
MPK Opoczno zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w ankiecie, której celem jest poznanie Państwa opinii dotyczących transferu z terenu miasta na przystanek kolejowy PKP Opoczno Południe. Uzyskane w ankiecie odpowiedzi pozwolą nam jeszcze lepiej dostosować ofertę usług transportowych, aby mieszkańcy mogli w sprawny sposób dotrzeć na przystanek kolejowy PKP Opoczno Południe.LINK DO ANKIETY:
https://forms.gle/JofWdCAxcEkBvGZz7

7- data 2021-09-29 12:02:33; | autor:(mpk)

Zmiany cen biletów

Szanowni Pasażerowie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Opocznie uprzejmie informuje,
że z dniem 01.10.2021r. zmianie ulegają strefy przy przejazdach stanowiących usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym wykonywanym przez MPK Sp. z o.o. :

Strefa I – obejmująca granice administracyjne miasta Opoczno.
Strefa II – obejmująca miejscowości położone poza granicami administracyjnymi miasta Opoczno.

W związku z powyższym zmianie ulegają ceny biletów jednorazowych
i miesięcznych:
1) Bilet jednorazowy normalny w granicach jednej strefy – 1,00 zł
2) Bilet jednorazowy normalny w granicach dwóch stref – 2,00 zł
3) Bilet miesięczny normalny w granicach jednej strefy – 32,00 zł
4) Bilet miesięczny normalny w granicach dwóch stref – 64,00 zł

8- data 2021-09-17 14:26:17; | autor:(mpk)

ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY

Szanowni Pasażerowie,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 20 września 2021r. (poniedziałek) nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy naszych autobusów.

Zmiany te będą dotyczyły dwóch linii:

Linii Nr 8
Trzy kursy ze zmienioną trasą i godziną przejazdu (brak dojazdu do Kraśnicy) oraz jeden kurs ze zmienioną godziną przejazdu.

Linii Nr 3
Dwa kursy ze zmienionymi godzinami przejazdu

Szczegółowy rozkład jazdy tych dwóch Linii z wprowadzonymi zmianami dostępny jest już w zakładce "Rozkłady jazdy". Jednocześnie informujemy, że na przystankach również widnieją już nowe rozkłady jazdy uwzględniające ww. zmiany.

9- data 2021-09-03 09:53:53; | autor:(mpk)

1 września 2021

Szanowni Pasażerowie.

Z dniem 1września 2021 autobusy kursują według rozkładu jazdy: Dzień nauki szkolnej.

Dodatkowo pragniemy poinformować Państwa, że wznowione zostało kursowanie Linii Nr 4 dowożącej Mieszkańców na Przystanek Kolejowy Opoczno Południe.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na naszej stronie internetowej:
http://rozklad.com/maps/index.php?IDKlienta=OPOCZNO_MPK

Przypominamy, że w dalszym ciągu zawieszone pozostają kursy na wszystkich liniach realizowanych w SOBOTY

10- data 2021-08-13 13:13:32; | autor:(mpk)

Utrudnienia w funkcjonowaniu kursów 15 VIII

W dniu 15 sierpnia 2021 roku odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, połączony z obchodami Święta Wojska Polskiego na trasie Plac Kilińskiego - ul. Sobieskiego - Bończy Załęskiego - Wałowa.

W związku z zaistniałą sytuacją MPK w Opocznie pragnie poinformować, że w godzinach 12.00-15.00 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Za powstałe niedogodności przepraszamy.

11- data 2021-08-11 11:28:28; | autor:(mpk)

Test autobusu elektrycznego

Solaris Urbino 12 Electric – wyróżniony tytułem „Autobus Roku 2017” – w czwartek 12 sierpnia 2021 roku rozpocznie jazdy testowe w sieci komunikacyjnej MPK w Opocznie. Pojazd na jednym ładowaniu może pokonać trasę do 180 km.

Testowany autobus ma 12 metrów długości, umożliwia podróż 70 pasażerom, w tym 25 na miejscach siedzących, dodatkowo wyposażony został w duże i czytelne wyświetlacze diodowe i ładowarki USB.

Autobus będzie można spotkać w dniach 12.08-19.08 (z wyłączeniem niedzieli) na liniach: 2, 3, 5 oraz 6.

12- data 2021-06-29 11:49:01; | autor:(mpk)

WAKACJE 2021

Szanowni Pasażerowie

Informujemy, że od dnia 28 czerwca 2021r. obowiązywać będzie rozkład jazdy: WAKACJE I FERIE

Informujemy także, że od dnia 29 czerwca 2021r. wznowiony zostaje kurs Linii Nr 6 o godzinie 19:15 ze Świerczyny PKP Opoczno Południe do Kraszkowa oraz kurs 19:54 z Kraszkowa do Opoczna.

W związku z dalszymi problemami wynikającymi z braków kadrowych zawieszone pozostają wszystkie kursy autobusów w ramach Linii Nr 4 realizowanej na trasie pl. Kościuszki - Świerczyna PKP Opoczno Południe, a także kursy wszystkich linii realizowane w soboty.

Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne
Sp. z o.o.
ul.Przemysłowa 2, 26-300 Opoczno
tel. 44 755 21 94
sekretariatmpkopoczno@gmail.com